
Stanowiska Polski i Węgier w tej chwili całkowicie się pokrywają, musimy bronić traktatu o UE i naszych interesów narodowych – tak o negocjacjach budżetowych w UE mówił w Polsat News premier Węgier Viktor Orban, który we wtorek przybył z wizytą do Polski.
Orban podkreślał, że w ostatnich dniach odbyło się wiele spotkań polsko-węgierskich, jednak – jak ocenił – uzgodnienie wspólnego stanowiska Węgier i Polski ws. unijnego budżetu było łatwe.
– Jest w żywotnym interesie Polski i Węgier, żeby bronić naszego stanowiska. Po drugie wicepremier Jarosław Kaczyński miał rację forsując swoje stanowisko, a po trzecie premier Mateusz Morawiecki – rozumiemy się i znamy dobrze – był w stanie wypracować właściwy manewr, żeby wyjść na właściwe stanowisko, które osiągnęliśmy teraz – mówił.
– Stanowiska Polski i Węgier w tej chwili całkowicie się pokrywają – musimy bronić traktatu o UE, musimy bronić naszych interesów narodowych, musimy bronić zasobów finansowych, które należą się naszym krajom, uzgodniliśmy, jak to robić – dodał.
Według Orbana mechanizm warunkowości wypłat z budżetu z praworządnością nie ma nic wspólnego ze sprawami finansowymi.
"My Polacy🇵🇱 i Węgry🇭🇺 jesteśmy po jednej stronie, po drugiej jest prezydencja niemiecka🇩🇪🇪🇺. Mamy szanse na polsko-węgierskie zwycięstwo. Razem jesteśmy dostatecznie mocni, by bronić naszych interesów finansowych. Najlepszą rzeczą byłoby osiągnięcie porozumienia".
Viktor #Orbán pic.twitter.com/5eOtBnH2qR— Viktor Orbán PL 🇵🇱 🇭🇺 (@OrbanPl) December 8, 2020
Źródło: Telewizja Republika
Komentuj "Viktor Orban: Polska i Węgry są po jednej stronie, po drugiej jest prezydencja niemiecka"