Przełamanie w Olsztynie. Zwycięski debiut trenera Adama Majewskiego

Zwycięstwo Stomilu w meczu 25. kolejki I ligi. Olsztynianie pokonali przed własnymi kibicami Chojniczankę Chojnice 1:0 (0:0). Gola na wagę trzech punktów zdobył Szymon Sobczak. Spotkanie z drużyną z Pomorza było debiutem nowego szkoleniowca Stomilu, Adama Majewskiego.

Początek spotkania to spokojna gra obu stron. Pierwsze warte odnotowania zdarzenie miało miejsce w 18. minucie gry. Janusz Bucholc został brutalnie sfaulowany przez Jana Mudrę, który za to przewinienie zobaczył czerwoną kartkę. Kilkanaście minut później kunszt bramkarski pokazał golkiper gości. Radosław Janukiewicz z trudem obronił strzał Wojciecha Hajdy spoza pola karnego. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowię znakomitą okazję na gola miał Koki Hinokio. Japończyk z 11 metrów, technicznym strzałem trafił jednak w słupek.

Druga połowa to przewaga gospodarzy, którzy przez długi czas nie potrafili jednak udokumentować jej golem. Przełamanie przyszło w 86. minucie. Gola, jak się później okazało, na wagę trzech punktów, zdobył Szymon Sobczak. Do końca meczu wynik nie zmienił się.

W tabeli I ligi Stomil zajmuje 11. miejsce z dorobkiem 33 punktów. Kolejny mecz olsztynianie rozegrają 18 czerwca. W meczu wyjazdowym zmierzą się ze Stalą Mielec.

Źródło: stomil.olsztyn.pl

Komentuj "Przełamanie w Olsztynie. Zwycięski debiut trenera Adama Majewskiego"