
Po zakończeniu mszy świętej za Ojczyznę przy naszej fladze narodowej o pow. 103 m2 (103. rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości) w dniu 11 listopada 2021 roku około godziny 11.30 rozpoczął się Marsz Niepodległości Mrągowo 2021.
Po przemarszu ulicami Mrągowa pod pomnik Odzyskania Niepodległości w Mrągowie przy akompaniamencie Orkiestry „Mrongowia” odśpiewaliśmy Hymn Narodowy, a następnie Pan Mateusz Morawiecki, Premier Rzeczypospolitej w liście przekazanym Nam organizatorom i uczestnikom Marszu w Mrągowie powiedział, między innymi:
” (…) Z podziwem myślimy o tych, którzy stając wobec niewyobrażalnych wydarzeń XX wieku — dwóch wojen światowych, dwóch totalitaryzmów, podziału świata na dwa obozy oddzielone żelazną kurtyną — dowiedli swego męstwa i determinacji. Ich nadzieja, gotowość do największych poświęceń, wola walki i wiara w zwycięstwo stanowią fundament naszej dzisiejszej tożsamości. Decyzja, co na tym fundamencie zbudujemy, należy jednak do nas (…)”
Dziękujemy Panie Premierze. Dziękujemy uczestnikom Marszu Niepodległości w Mrągowie. Dziękujemy Paniom i Panom z Orkiestry „Mrongowia”, władzom samorządowym, leśnikom, żołnierzom WOT, motocyklistom, wszystkim uczestniczącym w Marszu mieszkańcom Pojezierza Mrągowskiego i naszym gościom.
Dziękuję członkom Klubu Gazety Polskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości w Mrągowie za aktywną pomoc w organizacji Marszu.
Szczególne podziękowania w tym zakresie chciałbym złożyć Tadeuszowi Misiornemu, Tadeuszowi Łapce, Mieczysławowi Orzołowi i Grzegorzowi Pardzie. Bardzo dziękuję Policjantom za zabezpieczenie ruchu drogowego na trasie „Marszu Niepodległości Mrągowo 2021”.
Jerzy Antoni Gosiewski
fot. Andrzej Marzewski
Komentuj "Marsz Niepodległości 2021 w Mrągowie"