Planowana inwestycja firmy Wesstron

20170310_105117

Dnia 22 grudnia 2016 roku opublikowane zostało obwieszczenie burmistrza Olecka o planowanej inwestycji przez firmę Wesstron. Inwestycja dotyczy budowy fermy trzody chlewnej na 25 tys. sztuk w pobliżu naszego miasta, (okolice „Szyjki„ nad Jeziorem Oleckie Wielkie). Wszyscy zainteresowani mogli zapoznać się ze złożoną dokumentacją w Urzędzie Miasta, złożyć uwagi i wnioski w terminie od 13-go grudnia 2016 r. do 13 stycznia 2017 roku.

Problem w tym, że o planowanej inwestycji wiedziało niewiele osób. Do opinii publicznej w ostatnich dnia dotarła informacja o skandalicznym i ogromnie brzemiennym w skutkach dla naszego miasta przedsięwzięciu. Aktualnie dokumentacja firmy Wesstron złożona została w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Olsztynie i oczekuje na uzgodnienie warunków realizacji inwestycji. Wydawać by się mogło, że jest już po fakcie, ponieważ brak miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w takich przypadkach, skutkuje przeciwko interesom mieszkańców. Należy z mocą podkreślić, że brak tego dokumentu jest poważnym zaniedbaniem. Gdyby taki plan w czasie 27 lat samorządności był opracowany, nie byłoby dzisiaj problemów z elektrowniami wiatrowymi oraz budową wielkich ferm uciążliwych dla środowiska.

Pragnę wszystkich mieszkańców Olecka poinformować, że członkowie Powiatowego Koła Prawa i Sprawiedliwości w Olecku uczynią wszystko, aby nie dopuścić do rozpoczęcia budowy tej fermy.

W tej sprawie w dniu 10-go marca 2017 roku spotkałam się w Olsztynie z Panem Wojewodą Arturem Chojeckim, przedstawiając ewentualne konsekwencje, które spotkają nasze miasto w przypadku realizacji tej inwestycji. Rozmowa odbyła się w atmosferze życzliwości, wyrozumiałości. Pan Wojewoda zapewnił, że podejmie czynności aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców.

O następnych formach sprzeciwu poinformuję w niedługim czasie.

Członek Prawa i Sprawiedliwości
Radna Sejmiku Warmińsko-Mazurskiego
Teresa Krajewska

Komentuj "Planowana inwestycja firmy Wesstron"

Skomentuj tekst

Adres e-mail nie będzie opublikowany (pozostaje do wiadomości serwisu)


*


Zabezpieczenie antyspamowe:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Powrót na górę strony
%d bloggers like this: