Olecko: Debatę kandydatów wygrał Marcin Roszko

DSC02152

Wczoraj (17 października) w sali kina”Mazur” odbyła się debata kandydatów na burmistrza Olecka, zorganizowana przez Pana Marka Zarębskiego. Towarzyszyła mu na scenie urocza pani Izabella Sertel. 

Zdecydowanym mankamentem tej debaty było to, że odbyła się w niepełnym składzie, zabrakło na oleckiej scenie Karola Sobczaka oraz Marcina Czekaya, którzy odmówili wzięcia w niej udziału.

Termin jej rozpoczęcia też był nietrafny, godzina 16-ta to zdecydowanie za wcześnie, dlatego między innymi na widowni kina zabrakło wielu osób. Na debatę przyszli głównie fani Marcina Roszko, Mariusza Mazurkiewicza i Wacława Olszewskiego.

Moim skromnym zdaniem debatę wygrał Marcin Roszko, bezpartyjny kandydat, popierany przez olecką prawicę. Jego auty to stosunkowo młody wiek, ale też zarazem duże doświadczenie życiowe – b. dobre wykształcenie ekonomiczne, doświadczenie samorządowe, prowadzenie własnej firmy oraz jasna wizja rozwoju miasta i gminy.

Jeśli chodzi o rozwój gminy Olecko Roszko stawia na przywrócenie połączenia kolejowego z Ełkiem, co jest warunkiem koniecznym dla rozwoju naszego rejonu, głównie w dziedzinie turystyki i sportu, ale także gospodarki.

Realizacja programów rządowych, choćby programu mieszkanie plus. M. Roszko zwrócił uwagę, że władze lokalne nie potrafią współpracować z rządem premiera M. Morawieckiego.

Na debacie nieźle wypadł Mariusz Mazurkiewicz, młody ale obiecujący kandydat z dużą wiedzą oraz niezłymi pomysłami. Gdyby jeszcze ze swojego „balona” spuścił nieco powietrza.

Wg mnie Mazurkiewicz powinien znaleźć się w nowej Radzie Miejskiej, na pewno wzmocni ją swoją obecnością.

W przypadku burmistrza W. Olszewskiego widać wyraźnie efekt wypalenia. Nic dziwnego, bo rządzi Oleckiem od 20 lat. Swoistym symbolem jego rządów w naszej gminie jest zaniedbany zupełnie budynek i teren b. dworca PKP w Olecku, który powinien być wizytówką naszego miasta, jak to jest choćby w Giżycku, Ełku czy Augustowie.

Ale to już temat na inny artykuł…

Dariusz Josiewicz

Komentuj "Olecko: Debatę kandydatów wygrał Marcin Roszko"

Skomentuj tekst

Adres e-mail nie będzie opublikowany (pozostaje do wiadomości serwisu)


*


Zabezpieczenie antyspamowe:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: